Контрольна робота №1. 5 клас

5 клас
Урок №7
Тема: контрольна робота №1. «Інформаційні процеси. Комп’ютер як засіб реалізації інформаційних процесів.»
Мета: перевірити рівень засвоєння знань та сформованості вмінь та навичок учнів внаслідок опрацювання матеріалу з даної теми.
Тип уроку: перевірки й корекції знань, навичок й умінь
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники.

Хід уроку

І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
·        Якими органами чуття ми сприймаємо інформацію?
·        Назвіть повідомлення, які ми сприймаємо органами нюху, зору, дотику.
·        Назвати інформаційні процеси (пошук, опрацювання, збереження, передача, захист)
·        Назвати способи подання повідомлень на прикладі даних про
відправлення потягу
·        Призначення комбінацій клавіш
СtгІ + С
СtrІ + X
СtгІ + V
СtrІ +Z
·        Написати повне ім’я файлу «завдання», створеного у програмі paint. Розташований файл у папці оголошення, що в папці травень на диску D
D:/травень/оголошення/ завдання.bmp
·        Перетягнути папку на робочому столі при натиснутій клавіші ctrl, а потім Alt. Пояснити, що відбулося.
ІІІ. Контрольна робота
Завдання
1.     Звукова інформація сприймається органами: а) нюху, б) смаку, в) зору,  г) слуху
2.     Відправка  листа – це процес: а) пошуку, б) передавання, в) зберігання, г) опрацювання
3.     Приклади звукового подання інформації: а) пісня б) запах квітів в) вірш г) мовлення
4.     Назвати основні складові комп’ютера.
5.     Призначення комбінацій клавіш
А) СtгІ + V
Б) СtrІ +Z
6.     Написати повне ім’я файлу «олімпіада», створеного у програмі word.
Розташований файл у папці інформатика, що в папці 5 клас на диску C
C:/інформатика/5 клас/ олімпіада.doc
7.     Створити на робочому столі папку школа, в ній  текстовий документ з назвою – «контрольна робота». Показати вчителю. Перейменувати папку на «Виконав»
8.     Опишіть взаємозв’язок між поняттями інформація та повідомлення
V. Підбиття підсумків
Обговорення питань контрольної роботи
VІ. Домашнє завдання

Повторити раніше вивчений матеріал

2 коментарі: